Budoucnost průmyslu


Roboti

Automatizace není jenom téma, o kterém by se mluvilo jako o nějaké budoucnosti, protože už teď se skutečně využívá a stále rozšiřuje. Třeba takové automobilky mají celé linky robotů, kteří dokážou pracovat společně zcela synchronizovaně a svou rychlostí klidně předeženou člověka, přičemž pracují celé dny bez přestávky. Zde se uplatňují stroje především jednoúčelové, protože ty jsou přesně stavěny a optimalizovány na nějakou konkrétní činnost, aby v ní byli co nejlepší. Příkladem jsou stroje na lakování karoserií automobilů.

robotické rameno

Kromě toho však společnosti vyvíjí i takzvané humanoidní roboty. Ty mají stavbu těla podobnou lidem, a navíc se i tak nějak podobně pohybují, přičemž jejich klouby jsou však obratnější než ty naše lidské. Díky nim jednoho dne pravděpodobně lidé nebudou muset pracovat na nebezpečných a fyzicky náročných místech. Ve spojení s umělou inteligencí se jednoho dne ještě budeme divit, co všechno dokážou.

Elektřina

Většinou roboti všemožného druhu běží na elektrickou energii, přičemž důvodů to má více. Prvním je snadný provoz, protože se napojí k sítí a není třeba řešit nějaké pohonné hmoty a servis jako například u spalovacích motorů. Dalším důvodem je přesně řízení, protože jsou většinou nadupaní chytrou elektronikou, abychom mohli stroji říci přesně co má dělat a ten se následně podle toho třeba přes servomotory hýbe. Když však máme takových robotů najednou zapnutých více, tak to chce dobrou elektrickou síť, aby tuhle zátěž ustála.

humanoidní robot

Jestliže chcete automatizovat a potřebujete k tomu přizpůsobit Vaši elektrickou síť, tak se můžete obrátit na elektrikáře Praha 2, který se postará například o modernizaci v tomto ohledu, aby nebyl žádný problém a zařízení šly řídit pohodlně na dálku. Rovnou se Vám může postarat i o revizi, aby byla jistota, že je vše v pořádku a nehrozí třeba vznik požáru.

0 komentářů: „Budoucnost průmyslu“