Jak se zbavit vysokých záloh na elektřinu


Samozřejmě, že v tom nejede elektrika sama, je v tom s ní také vodné a stočné, ale také nájem za bydlení, nemáte-li ovšem svůj dům. Pokud ano, můžete snížit zálohy za vody jen tím, že budete krutě šetřit. Například nemýt nádobí nebo se koupat jen jednou za půl roku. Uvidíte, jak ušetříte. A nějaký doprovodný jev jako třeba zápach? To není třeba řešit, to se vystříbří. Jistě jste pochopili drobátko té ironie a jedovatého ostnu. Ale pozor, za elektřinu to jde a když se to vezme kolem a kolem, je to poměrně jednoduché. Tedy pro vás, vám stačí zvednou telefon, nebo kliknout na odkaz níže zde v článku.

panel a moře

Pro firmu, se kterou se domluvíte už to tak jednoduché nebude, ale musíme zpátky na začátek. Tam je především rozhodnutí přestat platit tak vysoké měsíčná zálohy energetickým koncernům. A to lze legálně jen tak, že si pořídíme fotovoltaickou elektrárnu pro vlastní potřebu. Patrně víte, že se jedná o umístěná solárních panelů na střechu vašeho domu, popřípadě někam jinam, kde to bude fungovat. Ale většinou se to celé skutečně montuje na střechy, protože jen těžko by šlo nalézt příhodnější místo. To vědí jak amatéři, tak i pracovníci odborné firmy. Takže jejich technik již jen počítá plochu zmíněné střechy a vzdálenosti kvůli kabeláži.

panel a velehory

Mimochodem, pokud přemýšlíte nad tím, že si panel na střechu dáte sami a dvěma dráty svedete k jističi, tak t jste na velkém omylu. Ono to zase až tak jednoduché není. Je k tomu potřeba hodně znalostí, a ještě také mimo panely další věci. Takže sami to asi nezvládnete. Ono to ostatně ani není třeba, firma, kterou si objednáte kliknutím na odkaz výše v článku to zvládne všechno všecičko za vás. Od úvodní montáže až po propojení do bytu, nebo domu. Nuže, láká vás neplatit vysoké měsíční částky? Pak je ovšem fotovoltaická elektrárna pro vlastní potřebu nejlepším řešením.

0 komentářů: „Jak se zbavit vysokých záloh na elektřinu“