Optimální nabíjení vašeho telefonu


Každé zařízení, které funguje na baterie, se musí čas od času nabít. Jedna z věcí, které nabíjíme všichni téměř denně, je mobilní telefon. Dnešní moderní mobily se vybijí poměrně rychle a tak je jasné že se musí nabíjet téměř denně, aby si telefon člověk mohl vzít do práce. Bez telefonů jsme dnes víceméně ztracení, a tak je musíme udržovat nabité. Někdo má moderní auto ve kterém si mobil nabít může pomocí klasické drátové nabíječky nebo pomocí nabíjecí přihrádky, ale většina lidí je raději když mají telefon nabitý už z domu a nemusí na to myslet.

bezdrátová nabíječka

Umět správně nabíjet telefon je opravdu důležité
Správné nabíjení prodlužuje životnost baterií, ať už jde o tyčový mixér, vrtačku, svítidlo a nebo telefon. Nejčastější a největší chyba právě je nabíjet baterie přes noc. Za prvé se tím snižuje kapacita baterie a za druhé může dojít ke zkratu a následně k požáru. To se bohužel občas stává a nejedna rodina už tak přišla minimálně o pokoj, kde se daná věc nabíjela. Mnoho lidí navíc nabíjí telefon tak, že ho strčí pod polštář a nabíjí ho takto celou noc. To ještě zvyšuje riziko požáru, protože baterie se přehřeje a může explodovat.

Telefon by se měl udržovat nabitý mezi 20 a 80 %, protože to udávají i samotní výrobci baterií a telefonů. Jde i o to čím telefon nabíjíte. Měli byste používat jen originální nabíječky, i když jsou dražší. Ty které koupíte na tržnici za pár korun mohou zkratovat takřka okamžitě, protože nemají atesty a nikdo za jejich nezávadnost neručí. Používat nabíječky z neoficiálních zdrojů může být hazard nejen s majetkem ale i se životem.

apple iphone

Poslední dobou je velice populární bezdrátová nabíječka na iPhone, protože nabíjí poměrně rychle a nemusí se strkat koncovka do telefonu. Jednoduše položíte telefon na nabíjecí podložku a za chvíli máte nabito. Existují i celé nabíjecí stanice kde si v jedné chvíli nabijete telefon, sluchátka i hodinky.

0 komentářů: „Optimální nabíjení vašeho telefonu“