Pořizujete si na zahradu bazén a radujete se z toho, že si v něm užije celá rodina dokonalou relaxaci? Pak k té dokonalosti musíte trochu popojít a pořídit některá důležitá příslušenství.
Filtrace – v první řadě je nutné zajistit důkladné filtrování vody. Tím ji zbavujete mechanických nečistot, které se usazují například ve filtračním písku. Písková filtrace se běžně používá i v plaveckých bazénech, a je to nejúčinnější filtrační metoda pro veškeré nádrže na koupání.
Vysavač bazénového dna – i přes veškerou péči a snahu se některé nečistoty usazují na dně a tam pak mohou vytvořit povlak jako živnou půdu pro bakterie. Právě proto se také bazény vysávají speciálními vysavači. Vysavače mohou být zcela automatické, anebo ruční či poloautomatické, připojené k filtračnímu čerpadlu. A nemějte obavy, že by ruční vysavač byl nějak podřadný, i s ním zvládnete bazénové dno dokonale vyčistit. Kromě vysavačů pak budete potřebovat i bazénovou chemii a také bazénové testery https://www.chlorito.cz/tester-bazenove-vody, abyste ji mohli správně použít.
Proč se testuje pH – optimální hodnota pH bazénové vody, kontrolovaná testerem bazénové vody, je základním předpokladem pro úspěšné využívání nádrže na koupání. Bez pravidelného testování vody v bazénu se neobejdete, protože nemáte přesnou představu o tom, jak silnou dávku chlorové chemie nebo aktivního kyslíku do vody použít.
Pokud je pH příliš vysoké, voda je zásaditější a tím pádem obsahuje velké množství rozpuštěných minerálních iontů. V zásadité vodě se budou špatně rozpouštět chemické přípravky, což povede k například přechlorování vody. Voda v bazénu pak zapáchá chlórem a mohou se tu častěji vyskytnout toxické vázané chlorové sloučeniny. V příliš kyselé vodě (nízké pH) pak bude vznikat nebezpečí poškození skeletu bazénu (vyblednutí barev anebo častá koroze kovových materiálů). Chlór je v kyselé vodě velmi agresivní i pro člověka.
0 komentářů: „Základní příslušenství k bazénu“