Kdy je vhodné použít Chlor Stop 14kg


Pokud máme bazén, pak víme, jak náročná může být jeho údržba, zvláště v průběhu koupací sezóny. Často se jedná o boj s řasami a sinicemi, který bez nadsázky vyhráváme za použití chemických zbraní, především pak chloru. Právě ten totiž tyto organismy hubí, a tak není divu, že se snažíme, aby jeho koncentrace ve vodě byla vždy na dostatečné úrovni. K tomu nám ostatně pomáhají i testery, které lze koupit v každém specializovaném obchodě a během sezóny i v hypermarketech.

Pravdou však je, že příliš mnoho dobré věci škodí, a to platí i o chloru. Přeci jen se jedná o jedovatý plyn, který byl dokonce používán jako biologická zbraň během první světové války. Pokud se jej příliš nadýcháme, bez nadsázky nám může rozpustit plíce. Je tedy jasné, že je vhodné jej používat opatrně, zvláště pokud bazén využívají i lidé s dýchacími problémy.

filtrovací zařízení

Vždy se však může stát, že situaci přeženeme a koncentrace chloru se tak zvedne nad bezpečnou hodnotu. Co v takové situaci dělat? Vhodné je použít některý z přípravků, který jejich koncentraci snižuje. Příkladem může být Chlor stop 14 kg https://www.chlorito.cz/chlor-stop-14kg, který na sebe přebytečný plyn váže a ten tak netěká do ovzduší. Tak se v podstatě zneutralizuje, díky čemuž se koupání opět stane bezpečným.

Zároveň je však potřeba říci, že pokud se takto absorbuje všechen, pomine i jeho čisticí účinek, takže může dojít k rozvoji řas a sinic. Proto je potřeba zde postupovat opatrně a použít jen takové množství, které hladinu chloru sníží na přijatelnou úroveň, avšak zároveň jej nezničí všechen.

molekula chloru

Samozřejmě to není jednoduché. Je potřeba uvážit jak sílu přípravku, tak i koncentraci chloru v bazénu a to, o kolik ji vlastně chceme snížit, stejně jako objem vody. Jistě, na obalu najdeme návod s dávkováním, avšak ten je pouze orientační. S největší pravděpodobností tak budeme muset použít metodu pokus-omyl, abychom našli vhodnou dávku. Pak však budeme spokojeni.

0 komentářů: „Kdy je vhodné použít Chlor Stop 14kg“