Přeneste se s legendární stodvacítkou a Trabantem zpět do socialismu


Představte si, že jste právě usedli do vašeho rodinného vozu Škoda 120 LS, a míříte na dovolenou, Konečně máte týden volna a ten plánujete prožít na Máchově jezeře. Vaše stodvacítka poslušně stoupá do prvních kopců za vaší obcí a váš spolujezdec třímá v ruce autoatlas ČSSR v měřítku 1:400 000, naviguje vás po trase, kterou neznáte, abyste směřovali za vaším vysněným cílem. Před vámi se na silnici objeví několik vozidel značky Trabant 601 a musíte stáhnout okénka ve voze a uzavřít přívod ventilace do vozidla, protože zápach benzínových spalin dvoutaktních motorů je natolik odporný, že se vám z něj zvedá žaludek. Trabanty bohužel směřují k Máchovu jezeru s vámi, a budou vás provázet dobrých třicet kilometrů, protože pro obyvatele východního Německa je tato lokalita nesmírně lákavým cílem.

auta Škoda

Takto mohl probíhat scénář mnohých z vás, kteří pamatujete dobu socialismu, a kteří jste v osmdesátých letech cestovali s vaší škodovkou po republice. Kromě těchto vozů jsme na silnicích potkávali zejména vozidla vyráběná ve státech RVHP, tedy kromě vozidel značky Škoda a Trabant převážně Lady, Wartburgy, Dacie, Moskviče, Volhy či Tatrovky.

Trabant DDR

Tuto dobu si ovšem můžete připomenout prostřednictvím modelů aut. Vyrábí se v dokonalé kopii tak, aby šlo o přesně a precizně zhotovený výrobek, který vás nenechá na pochybách, že jde o zmenšenou repliku vozidla, nikoli pouze o dětskou hračku. Modely aut z doby socialismu můžete někomu darovat k narozeninám nebo k Vánocům, anebo si můžete udělat radost sami a vystavit si autíčka do pracovny, do ložnice či do obýváku. Zaplesají zejména milovníci retro stylu, protože model auta bude krásným a stylovým doplňkem k nábytku, elektronice, oblečení, hračkám a dalším předmětům v retro stylu. Model auta může potěšit jak mladé lidi, kteří tuto dobu nepamatují, tak i toho, kdo ji zažil jako kluk nebo i jako dospělá osoba.

0 komentářů: „Přeneste se s legendární stodvacítkou a Trabantem zpět do socialismu“