Už je nedáte z ruky


Apple je průkopník v informačních technologiích. Jak je vidět na iPhonu, který ušel kus cesty od svého představení, telefony prostě vyrábět umí. Stabilní a intuitivní operační systém je hlavním důvodem, proč jsou iPhony tak populární mezi miliony uživatelů na celém světě. I vy ho možná máte v kapse. S telefonem můžete propojit bezdrátová sluchátka nebo právě chytré hodinky, které Apple před pár lety začal také vyrábět.

hodinky apple

Proč právě jejich hodinky?

Chytré hodinky vychází z fitness náramku. Ten byl vyvinutý pro sledování spálených kalorií a ke sledování počtu ušlých kroků. Velice brzy se zrodila myšlenka, že by stálo za to nabídnout uživatelům i jiné funkce, které by jim usnadnily ovládat telefon přes hodinky. A třeba právě u cvičení se to opravdu hodí. Nemusíte přestat s cvičením, jedním stiskem tlačítka odpovíte rychle na SMS nebo přijmete či odmítnete hovor.

apple watch

Apple Watch jsou opravdu skvělé hodinky, které nabízí i řadu fitness aplikací. Dokonce spousta aplikací, které máte v iPhonu, nabízí zjednodušenou verzi přímo pro hodinky a nebo je možné stažení mnoha zajímavých aplikací právě pro hodinky. Na hodinky si zvyknete velice rychle protože se ovládají velmi jednoduše, stejně jako iPhone. Mají ale jednu slabinu.

Stejně jako iPhone a jiné dotykové telefony, i hodinky mají displej ze skla. Jinak to ani nejde. Problém je v tom, že sklo se snadno poškrábe. Mikro škrábance se mohou postupem času prohloubit a znemožnit ovládání hodinek či telefonu. Protože mnoho lidí používá hodinky na sport, hrozí vysoké riziko poškození displeje. Tomu zabráníte jedině tak, že si nainstalujete ochranné sklo na Apple Watch. Sklo stojí pár korun, nijak nezhoršuje ovladatelnost hodinek a zvýší jeho ochranu před poškozením. Vyplatí se do něj investovat, může vám zachránit displej, jehož výměna je drahá.

0 komentářů: „Už je nedáte z ruky“